Silah Kılıfları


Silah Kılıfları

Özel ekipmanlar sınıfına giren silah kılıfları özellikle polis, asker, özel güvenlik alanında çalışan ya da jandarma erlerinin kullanacağı bir üründür. Ayrıca Kamp ve Avcılık sporları ile uğraşanlarda kullanmaktadır. Kullanım şekli birbirinden farklı vücut bölgesinde rahatlıkla tatbik edilebilirken çeşitli modelleri de bulunur. Kişisel zevke kalmış olan birbirinden farklı silah kılıfları modelleri hem uygun fiyatları hem de sağlıklı oluşu ile de dikkat çeker.Silah Kılıf Modelleri

Ergonomik bir yapıya sahip olan deri silah kılıfları başta olmak üzere birbirinden farklı tonlarda silah kılıfları mevcuttur. Bunlar;

  • Jandarma şarjörlü kelebek silah kılıfı,
  • Trafik beyaz silah kılıfı,
  • Alçak taşıma bacak kılıfları,
  • Koltuk altı taşımaya uygun olarak üretilmiş silah kılıfları,
  • Korse şeklinde silah kılıfı,
  • Kara kuvvetleri için özel üretilmiş yedek şarjörü bulunan siyah kılıf,
  • Tek bacakta kullanılabilecek Jandarma silah kılıfı, 
  • Tam kelebek ve yarı kelebek jandarma silah kılıfı,
  • Hava kuvvetleri şarjörlü veya tam kelebek silah kılıf modelleri üretilirken tek bacak olarak kullanılabildiği gibi çift bacak askılı bir şekilde de seçenekleri mevcuttur.

Modelleri birbirinden farklı olmakla beraber renklerinde de farklılık görülmektedir. Çöl - kum rengi, beyaz ve özellikle siyah tonları çok çok tercih edilenlerdendir.

Oldukça şık bir görünüm ve dizayna sahip olan Unicorn iç ve dış alanda kullanılabilecek siyah silah kılıfı çokça tercih edilen hem resmi hem de gayri resmi alanlarda kullanılabilir ve giyilebilecek üniformalara uyum sağlayacak bir yapıda üretilmiş modeldir.


Deri Silah Kılıfları

Deri silah kılıfları alanında çokça tercih edilen kılıf modellerindendir. Hem iç hem dış kullanıma uygun olarak üretilmiş bu modelde hem yarı hem tam kelebek formda kullanılabilme imkanı da bulunur. Taşıması oldukça konforlu olan silah kılıfları diğer gruplara göre her türlü silahı taşıyabilecek ve uyumlu bir yapıda üretilmiştir. Görüntüsü itibariyle oldukça tarz bir görünüme sahip olan bu kılıflar dokusu itibariyle de sevilir.

Birbirinden farklı tonlara sahip olan; kum rengi ve siyah renklerde bulunur. Deri üretime sahip olduğu içinde çizilme oranı diğer siyah kılıflarına göre daha azdır. Hem sağlıklı hem de uzun yıllar kullanılabilecek bir yapıya sahiptir.

Deri silah kılıfları içerisinde kullanım kolaylığı yönüyle size rahatlık sağlayacak olanı; iç ve dış kullanılabilir şekilde üretilmiş olması ve çıtçıt sistemi adı verdiğimiz açılıp kapanma mekanizmasından oluşuyor olmasıdır. Deri olması sebebiyle de silah üzerinde herhangi bir zarar verici ya da silahın çizilmesine sebep olacak iç malzeme barınmamaktadır.

Koltuk altı kısmında ve bacakta kullanılabilecek olan tek yön ve çift yönlü deri silah kılıfları kullanım alanlarının genişliği yönüyle de büyük bir kolaylık sağlıyor. Ürünler özel dikim olduğu için kişisel anlamda yıpratıcılığının daha hızlı gerçekleştiği kılıf modellerinden farklı olarak daha uzun ömürlü kullanıma sahiplerdir.


Deri İç Dış Silah Kılıfları

Silah kılıflarında, görünüş ve modeli kadar kullanım rahatlığı da önemlidir. Çok yönlü bir kullanım alanına hitap ediyor oluşu gün içerisinde aktif bir durumdayken kişinin rahatsız olmasına da engel olacaktır. İç ve dış üretimli bir şekilde tasarlanmış deri kılıflar kullanım kolaylığı sağlarken kişisel anlamda pratikliği de sağlıyor.


Deri kılıfların iç ve dış maşalı kullanıma sahip olan modelleri oldukça uzun ömre sahip ve sağlam dikişli modellerdendir.

Her iki kısmında kullanım rahatlığı ve uygunluğu sebebiyle uzun yıllar çift taraflı olarak herhangi bir paslanma ya da yıpranma ile karşılaşmadan garanti kapsamında kullanıma devam edebilirsiniz. Deri iç dış silah kılıflarını görmek için Tıklayınız...


Silah Kılıf Fiyatları

Oldukça uygun ve uzun yıllar kullanılabilme olanağı sağlayan silah kılıfları kişisel anlamda kolaylıkta sağlıyor. Gün içerisindeki rutinde resmi veya gayri resmi bir durumda bulunup silah kılıflarını kullanmak isteyen kişilerin öncelikli olarak düşündükleri şey sağlığa faydası ve kullanım kolaylığıdır.


Zirve silah ile satın alacağınız kılıflar şu anda indirimli fiyatı ile sitemizde güncel olarak satışı yapılıyor.

Silah kılıflarını tercih ederken özellikle orijinal bir deriye sahip olmasına ve dikişlerin özel bir yapı ile oluşturulmuş ve uzun süre kullanıma uygun olmasını istiyorsanız iç ve dış deri malzemesi ile üretilmiş olan siyah renkte deri kılıfı tercih edebilirsiniz. Üzerinde bulunan çıtçıt detayı da daha pratik bir şekilde kullanım alanı oluşturur. Deri kılıf modellerini 34,90 TL'den başlayan fiyatlar ile satın alabilirsiniz.


1) Polisler hangi tip silah kılıflarını tercih etmelidir?
İlk defa polislik mesleğine başlayacak olanlar ve halihazırda polis olarak görevde bulunan kişilerin taşıyacakları silah kılıfları gündelik hayat içerisinde hareketlerini kısıtlayıcı olmamalıdır. Özellikle iç ve dış kılıf modelleri daha uygun olur. 

Silah kılıflarını tercih ederken silahın zarar görmemesi için herhangi bir paslanma ya da çizilme durumu oluşmayacak tarzda kaliteli bir kumaştan yapılmış kılıf tercih edilebilir. Polislerin kullanabileceği silah kılıfları koltuk altı, bel ve bacakta kullanılabilecek tarzları mevcuttur. Size uygun ve en rahat hissettirecek modeli tercih edebilirsiniz.

2) Deri Silah Kılıfı ve imperteks Silah Kılıfı arasındaki fark nedir?
İnterteks kumaş yapısı ile üretilmiş olan silah kılıfları bu yapı malzemesinden kaynaklı olarak özellikle rahat nefes alabilen ve su geçirmeyen bir yapıya sahiptir. Görünüm itibariyle sert bir dokuya sahip olduğu da fark edilen imperteks silah kılıfları, deri kılıfların aksine suya dayanıklıdır. İmperteks, başlı başına ayakkabı, çanta ya da döşeme alanları için kullanılan bir malzeme ürünüdür. Dayanıklı ve sağlam oluşu sebebiyle bavul üretiminde ya da paraşüt üretiminde de kullanılmaktadır.

Deri kılıflar görüntüsü itibariyle daha şık durmakta ve orijinal deriden üretilmiş olan kılıflar uzun yıllar dayanıklılığa sahiptir. İmperteks kılıftaki gibi suya dayanıklılığı daha azdır fakaat dikkatli kullanıldığı taktirde deri kılıfların kullanım ömrü daha uzundur. Yumuşak ve kaliteli dokusu sebebiyle gün içerisinde daha rahat hareket etmeyi sağlayacaktır.

3) Plastik silah kılıfları kullanımı kolay mıdır?
Plastik silah kılıfının kullanımı oldukça kolaydır. Plastik malzemesi sebebiyle de dışarıdan gelecek bir darbede silah üzerinde herhangi bir çizme ya da solmaya sebep olmaz. Hem vücudunuza hem de kıyafetinize herhangi bir zararı bulunmayacak olan bu plastik silah kılıflarının en önemli özelliği ise hafif oluşudur.

4) Hangi silah kılıfı tercih edilmektedir?
Kişinin içinde bulunduğu vücut yapısı ile ilgili olarak tercih edeceği silah kılıfı değişim gösterir. Görünüm açısından da yine tonaj farkı ya da silah kılıfının üretildiği malzeme farkından kaynaklı olarak da yine kişisel tercihleriniz değişebilir. Burada önemli olan hangi alanda kullandığınızdır. Özel harekatta görevli biri isek, sivil polis veya emniyet personeli isek bulunduğumuz ortama göre bir kıyafet giyeriz. Giymiş olduğunuz kıyafete göre kılıf kullanımı en doğru olanıdır.

Uzun süreli olarak dışarıda kullanacaksanız daha hafif olan polimer kılıfları tercih edebilirsiniz. Eğer daha dayanıklı olması gereken ve özellikle suyun bulunduğu alanlarda kullanılacaksa İmperteks kılıflar tercih edilebilir.

Deri kılıflar da iç ve dış kılıf yapısına uygun olduğu için silahı daha iyi koruyacaktır. Hem de ergonomik bir kaliteye sahip yapıda üretildiği için deri kılıfları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

5) Silahları nerede ve nasıl taşıyabilirz?
Göreve yeni başlayanlar ve görevde belirli bir seviyeye gelmiş olanların silah kılıflarındaki görüşleri farklılık taşır. Özellikle silah kılıfları koltuk altında, belde ya da bacakta kullanımı uygun olarak üretilir. Silahı kullandığınız ve sürekli aktif olarak kullanmış olduğunuz elinizin bulunduğu bölgeye yakın bir noktada kılıf kullanımını tercih edebilirsiniz. 

Buna örnek verecek olursak; sağ elinizle sürekli iş yapan biri iseniz kullanacağınız silah kılıfını sağ bacakta satın almanız daha doğru olacaktır.

Günlük hayatta kullanılan silah kılıfları belde daha rahat bir şekilde kullanılmaktadır.

6) Almak istediğiniz kılıf size uygun mu?
Satın almak istediğiniz kılıfın size uygun olup olmadığına çalıştığınız işin kademesine göre değerlendirebilirsiniz. Bulunduğumuz konumda gün içerisinde oldukça hareketli bir yaşam tarzınız varsa almanız gereken kılıf sağlığınıza zarar vermeyecek, silahın nemlenmesine ve bozulmasına engel olacak, ağırlığını hissederek sizin performansınızı düşürmeyecek bir yapıda olması uygundur.

Özellikle havanın çok sıcak olduğu ve nemin yüksek oranda hissedildiği alanlarda suya dayanıklı olan kılıfları tercih etmeniz daha doğru olur. Mevsimine göre de yine kılıfları tercih edebilirsiniz. Kişisel anlamda görüntüsü itibariyle de sizin hoşunuza gidecek olan kılıf hem sağlığınızı hem görüntüsü hem de taşımış olduğunuz silaha en uygun olan kılıf en doğru silah kılıfı olacaktır.

7)Silah kılıfı kullanım şekli nasıldır?
Silah kılıflarını; koltuk altı, bel ve bacakta kullanabilirsiniz. Günlük hayat dilimi içerisinde hangi kullanım şekli size uygunsa onu tercih edebilirsiniz. Kemere takılıp çıkarılabilen yapıda olan silah kılıfı kullanımları daha rahat oluyor. Silah kılıfı kullanılırken silahı ani olarak çekebilecek bir yapı oluşturacak alanda kılıfı barındırmalısınız. Silahı kullandığınız elin aynı hizasında konumlanmış bir şekilde kılıfı tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Silah kılıflarını kullanırken eğer belde kullanmayı düşünüyorsanız uzun bir gömlek, bol bir ceket altında değerlendirebilirsiniz. İç ve dış kılıfı uygun olarak üretilmiş kılıflar da hem taşıması rahat olsun hem de görünürde bir potluk oluşturmasın istiyorsanız pantolon içi modelleri tercih edebilirsiniz.

Silah kullanmanızı zorlaştıracak, dışarıdan baskı oluşturacak denilen burnunun ucunu örtecek şekilde kullanmadığınıza da dikkat ederek kılıfa yerleştirmeniz önemlidir.

8) Kılıf kullanım avantajları nelerdir?
Silah kılıfları aksesuar için takılmış ürün olarak görülmemelidir. Kişisel olarak can güvenliğini de sağlayıcı bir yapıya sahiptir. Üretim şekillerinden kaynaklı olarak tabanca taşıyan kişilerin kılıfa yerleştirdikleri silah herhangi bir şekilde bir dikkatsizlik sonucu yaşanabilecek kazadan da önüne geçmiş olur. Kılıf kullanımı ayrıca silahın kuru kalması için de önemlidir. Hava alan ve nemi hapsetmeyen şekilde üretilmiş kaliteli kılıflar, namlu içerisinde oluşabilecek nemi ortadan kaldırır ve silahında kişisel terden etkilenmesinin ve işlevini yitirmesinin önüne geçer. Paslanma durumunu da en aza indirir. 

 
 

Tavsiye Ürünler

Koltukaltı Silah Kılıfı

Koltukaltı Silah Kılıfı

85,00 TL

 
 


Askeri ve Polis Malzemeleri Online Satış Mağazası Zirve Silah © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır.


Güvenli Ödeme


Bu Site AnkaraNetwork
Bilişim Hizmetleri Tarafından Yapılmıştır.

Ankara Evden Eve Nakliyat