Asker Malzemeleri

%41 İndirim
BlackHawk Hellstorm Tactical Pilot

BlackHawk Hellstorm Tactical Pilot

65,00 TL 
 110,00 TL
Kazancınız
41,67 TL
%21 İndirim
Watton 304 Model Fener

Watton 304 Model Fener

55,00 TL 
 70,00 TL
Kazancınız
12,71 TL
%28 İndirim
Black Watton El Feneri

Black Watton El Feneri

90,00 TL 
 125,00 TL
Kazancınız
29,66 TL
%33 İndirim
Vogel Bot Siyah

Vogel Bot Siyah

449,99 TL 
 675,00 TL
Kazancınız
208,34 TL
%33 İndirim
Vogel Bot Çöl Rengi

Vogel Bot Çöl Rengi

449,99 TL 
 675,00 TL
Kazancınız
208,34 TL
%36 İndirim
Black Swat Bot Siyah

Black Swat Bot Siyah

489,99 TL 
 770,00 TL
Kazancınız
259,27 TL
%31 İndirim
YDS ATTP 1098 HARRİER BOT SİYAH

YDS ATTP 1098 HARRİER BOT SİYAH

449,99 TL 
 650,00 TL
Kazancınız
185,19 TL
%16 İndirim
KDS 2025 Merdane Bot Kum Rengi

KDS 2025 Merdane Bot Kum Rengi

379,90 TL 
 450,00 TL
Kazancınız
64,91 TL
%22 İndirim
YDS ML 100C BOT SİYAH

YDS ML 100C BOT SİYAH

429,99 TL 
 550,00 TL
Kazancınız
111,12 TL
%16 İndirim
KDS 2025 Merdane Bot Siyah

KDS 2025 Merdane Bot Siyah

379,90 TL 
 450,00 TL
Kazancınız
64,91 TL

Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)


ASKERİ KIYAFETLER

Dünya orduları içinde çeşitli muharebe taktiklerini en iyi bilen ve uygulayan Türk Askeri, büyük bir iman, cesareti ile Ocak 1915 tarihlerinde Sarıkamış bölgesinde ilerlerken, Asker kıyafetlerinin yetersiz olması sonucu çok ağır soğuk hava koşullarına dayanamaması sonucu 60.000 Türk Askeri soğuktan donarak şehit olmuştur. Yaklaşık 30.000 Rus askeri de aynı şartlardan dolayı zayiat vermiştir.

Bu yaşanmış tarihi Sarıkamış destanından alınan en büyük ders sonucu, her askerin aşırı soğuk hava şartları ile birlikte her türlü hava şartlarında her türlü şartlara hazır ve dayanıklı olması sağlanmalıydı. Bu nedenle Türkiye başta olmak kaydıyla birçok ülke tekstile önem vererek, kendi askerleri için ASKERİ MALZEMELERİ’ ni geliştirmeye çalışmışlardır. Bu nedenle kaliteden ödün vermeden üretilen bu ürünler, sadece kendi ülkeleri için değil, ihtiyacı olan diğer ülkeler için de üretim yapılarak ihtiyaçları giderilmektedir.

Yaşanmış tecrübelerden yola çıkılarak üretilen Askeri Malzemelerin imalatında kullanılan malzemelerde hedef, insan sağlığına uygun ve kullanım alanlarına göre kaliteli, sağlam ve kullanışlı olma durumuna göre birçok testten geçirilmek kaydıyla üretime geçilmektedir.

 

ASKERİ AKSESUARLAR

Her ülkenin Askeri Malzemeleri ve Askeri Aksesuarları, kendi coğrafya, iklim koşulları, kullanım alanlarına ve o askeri birliğin bağlı olduğu kuvvetin kendi kanun ve yönetmeliklerine göre kışlık ve yazlık olarak ayrı ayrı en uygun şekilde üretilmektedir.

Örneğin; Çok ağır soğuk hava şartlarında görev yapan askerlerin kullandığı Asker Malzemeleri, çok sıcak hava şartları olan Afrika ve bunun gibi ülkeler için uygun olmayacaktır. 

Türkiye’ de 4 mevsimi yaşadığımız bir ülke olarak baktığımızda, ayrıca her güvenlik güçlerinin (kuvvet komutanlıklarının) kendilerine ait bir kıyafet ve teçhizat-malzeme yönetmelikleri mevcuttur.

Askeri Kıyafetler arasındaki bazıları;

Türkiye’ de yaz mevsimi için yazlık olarak kısa kollu Jandarma Asayiş Gömlek Lacivert ve Jandarma Asayiş pantolonu Lacivert üretilirken, kış mevsimi için de kışlık uzun kollu Jandarma Asayiş Gömlek Lacivert ve Jandarma Asayiş pantolonu Lacivert üretilmektedir. Bu asker malzemelerinin en büyük özellikleri desenlerinin düz, kapanma şekli düğmeli, orijinal dikimli, solmaz kumaştan imal edilmektedir.

Jandarma Teşkilatı bünyesinde Asker kıyafetleri olarak Jandarma Komando Pantolonu imal edilmektedir. Bu pantolonun en önemli özellikleri; çok kaliteli, yumuşak ve hafif kumaş, pamuk oranı yüksek, antibakteriyel özelliğe sahip son derece sağlıklı, üstün nano teknolojisi ile üretilen, kumaşı suya dayanıklı, yüksek mukavemetli, teri emen, ancak teri emdiği dışarıdan belli olmayan, dikiş kalitesi çok yüksek, her şeyden önemlisi Türkiye’ nin coğrafi yapısına ve bitki örtüsüne uygun renk ve desenlerde yazlık ve kışlık olarak hazırlanmaktadır.

Diğer bir Asker kıyafetleri olarak, Jandarma Komando Combat’ ın en önemli özellikleri; Ter yapmaz özel pamuk ve elastan karışımı kamuflaj kumaş, eşofman gibi hafif ve rahat, belden lastikli olması nedeniyle ara bedenlere uyum sağlayan, diz ve paça kısımlarını cırt ile veya lastikli ayarlama olanağı sağlayan, Lyrclalı esnek ve ter emici kuşatan üretilen, hareket kabiliyetini kısıtlamadan özel esneyebilen kumaş, renk atmaya ve yıpranmaya karşı son derece dayanıklı yazlık ve kışlık olarak üretilen bir üründür.

Türk Silahlı Kuvvetleri teşkilatı bünyesinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı mensupları için üretilen Kara kuvvetleri Pantolonları; Yukarıda bahsedilen Jandarma Komando Pantolonu ve Jandarma Komando Combat ürünlerindeki özelliklerinin çoğunu bünyesinde barındırmasının yanında, kumaşları suya dayanıklı, yüksek mukavemetli, zor leke tutan, erkek ve kadın için ayrı ayrı üretilen en önemlisi de Türk Silahlı Kuvvetleri standartlarına uygun olarak orijinal kumaştan yazlık ve kışlık olarak üretilen bir üründür.

Yine Kara Kuvvetleri Komutanlığı mensupları için üretilen Kara Kuvvetleri Gömleği için en önemli özellikleri; Yazlık ve kışlık ayrı ayrı üretilmekte, yüksek derecede dayanıklı kumaştan imal edilmekte, teflon (renk solmasına karşı korumalı, lekelere ve suya dayanıklı) kaplama özellikli, göğsünde gizli ceplerin olması, hafif, rahat ve dayanıklı, ılıman iklimler için geliştirilmiş havalandırma özellikli, neme karşı koruma özelliği sayesinde terlemeyi önleyen, kol altının körüklü olmasından dolayı hareket kabiliyeti sağlayan önemli bir Askeri Malzemedir.

Kara Kuvvetleri Combat ürünü denildiğinde en önemli hususlar; hiçbir zararlı madde kullanılmadığından son derece sağlıklıdır, ürün 4 mevsim giyilebilir şeklindedir, ince mikropoları sayesinde vücudunuz rahat nefes alışverişini yapar, vücudu sarar, yumuşak dokusu ile hareketlerinizi engellemez.

Askeri Termal İçlik ürünü, zor hava şartlarında asker mensuplarının içlerine giydikleri en önemli koruyucu Askeri Kıyafetidir. Kısa ve uzun kollu olabilir. Özellikleri; çift yüzlü örme, içi tene uyumlu, microfible dışı viskon malzemeden üretilen, terinin ten aracılığı ile direkt çamaşırlar vasıtasıyla dış giysilere aktarılarak herhangi bir rahatsızlık vermemesi ile vücudu kuru ve vücut ısısını sabit tutar, yüksek nefes alma özelliği ile vücutta aşırı sıcak ve soğuk dengesizliğini önler, üst seviyede antibakteriyel özelliği sayesinde son derece sağlıklı bir Askeri Kıyafetidir.

Türkiye’ de üretilen Askeri kıyafetler gibi Askeri Aksesuarların içeriğindeki malzemelerin de son derece çeşitli, bir o kadar da sağlam, kaliteli ve sağlıklı ürünler olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Bunların dışında askeri aksesuar olarak kullanılan birçok ürün mevcuttur. Arma ve rütbelerden botlara kadar oldukça geniş askeri aksesuar çeşitleri vardır.


Askeri ve Polis Malzemeleri Online Satış Mağazası Zirve Silah © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.


Güvenli Ödeme


Bu Site AnkaraNetwork
Bilişim Hizmetleri Tarafından Yapılmıştır.