Kydex Kılıf ÇeşitleriKYDEX

Kydex, akrilik – polivinil klorür karışımı termoplastik bir malzemedir. Rockwell sertlik derecesi 90 olarak ölçülmüş dayanıklı ve esnek bir plastik olup, ısı ve formlanabilmesi sayesinde bir çok farklı sektörde kullanılabilmektedir. 1965 yıllarında özellikle uçakların iç mekanlarında kullanılmak üzere tasarlanıp, üretilmesi ile birlikte, malzemenin çok dayanıklı ve olay şekillendirilebilmesi özelliği sayesinde, günümüzde bu ürün teknolonin ilerlemesi ile birlikte daha da geliştirilerek, havacılık, denizcilik, dekorasyon, elektronik, sağlık gibi sektörlerin yanısıra silah sektörünün aksesuar ve malzemeleri ile ilgili olan Kydex kılıf çeşitleri olarak da üreticilerin kullandıkları malzemeler arasında yerini almıştır.

Kydex kılıf çeşitleri, birebir silah kalıpları kullanılarak üretilen bu kılıflar, akrilik sayesinde sert ve kolay şekillendirilebilir, PVC özelliği sayesinde sağlam, kimyasal direnç ve parlak bir iç yüzeye sahip olup, su geçirmez özelliğe sahiptir.

Terden etkilenmez, küflenmez, çürümez ve koku yapmaz.

Oda sıcaklığında su ve sabun ile temizlenebilme özelliği vardır.

Çizilmelere karşı son derece dayanıklıdır. Hava şartlarındaki sıcak veya soğuk atmosferik koşul değişikliklerinde Kydex kılıf çeşitleri, gerilme ve küçülme gibi olumsuzluklar yaşamayacak şekilde üretimleri yapılmaktadır. Aşırı ve anormal yüksek ısıya maruz kalmadığı sürece özelliklerini kaybetmez.

Doğru üretim teknikleri kullanılarak imal edilmiş Kydex silah kılıfları, savunma sistemimizin çok önemli bir malzemesidir. Atım yatağı dolu olduğunda güvenli bir taşıma ve tabancaya seri ve kolay erişim imkanı sağlayan Kydex kılıf modelleri, ergonomik yapısı sayesinde rahat ve konforlu bir şekilde silahınızı taşıma imkanı sunar.

Kydex kılıf çeşitleri, tek tek el işçiliği ile üretilmektedir. Kydex silah kılıfı modelleri genelde, asker ve polislerimiz tarafından tercih edilip, kullanılan ürünlerdendir. Bu ürün çeşitlerinin en önemli özelliğinden birisi de, silahı tetik korkuluğundan kilitlediği için herhangi bir tehlike veya kazayı önleyebilir. Bu kılıfların tetik kilit mekanizması basın/tansiyon ayarlı olduğu için, tetik korkuluğu altında bulunan cıvatayı hafif sıkmanız veya gevşetmeniz, silahın tetik korkuluğunun istenilen düzeyde ayarlanması için yeterli olacaktır.

Kydex kılıf çeşitleri, herhangi bir operasyonda, görevde veya sporda, yanımızda taşıdığımız tabancamızın düşmesini engeller.

Kydex silah kılıfları üzerindeki metal parçalar paslanmazdır. Ancak zamanlar kirlenen bu metal parçalar sökülerek, WD40 gibi metal temizleyici solüsyonlar ile temizlenebilir.

 

Kydex Silah Kılıfı

Silah aksesuarları denilince elbette akla sadece silah kılıfları gelmemelidir. Bizim şu andaki konumuz Kydex silah kılıfları olduğu için, bu kılıf çeşitleri ve özelliklerini anlatmaktayım.

Belinize sabitleyeceğiniz Kydex silah kılıfı, vücudunuzu asla rahatsız etmez, herhangi bir şekilde bel ağrısı ortaya çıkarmaz. Bel ağrıtmayan silah kılıfları arasında Kydex silah kılıf modelleri, asker veya polisin en çok tercih ettiği üründür.

Kydex silah kılıfları çeşitlerinden İç – Dış kydex silah kılıfları, kullanım amacınıza ve isteğinize göre uygun malzeme yapılarıyla son derece kullanışlı olup, özel tasarımlı üretilmektedir. Bu sebeple kydex silah kılıfı fiyatları modele göre değişkenlik gösterebilir.


Askeri ve Polis Malzemeleri Online Satış Mağazası Zirve Silah © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.


Güvenli Ödeme


Bu Site AnkaraNetwork
Bilişim Hizmetleri Tarafından Yapılmıştır.