Silah Çantaları

%14 İndirim
Çok Amaçlı Silah Taşıma Çantası Be

Çok Amaçlı Silah Taşıma Çantası Be

449,00 TL 
 520,00 TL
Kazancınız
71,00 TL
%22 İndirim
Üçgen Silah Çantası

Üçgen Silah Çantası

349,00 TL 
 450,00 TL
Kazancınız
101,00 TL
%14 İndirim
Çok Amaçlı Silah Taşıma Çantası Si

Çok Amaçlı Silah Taşıma Çantası Si

449,00 TL 
 520,00 TL
Kazancınız
71,00 TL

Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)


SİLAH ÇANTA MODELLERİ

Silah, herhangi bir mesafeden, her türlü malzeme kullanılarak, canlıları yaralayan veya öldüren, cansız hedeflere zarar verip tahrip veya imha eden her türlü alet veya malzemelerdir. Bu malzemeler; ateşli (tabanca, tüfek, makineli tüfek, roket v.s) veya ateşsiz silahlar (bıçak, taş, sopa, ok, kılıç v.s.) olabileceği gibi, kimyasal, biyolojik veya nükleer silahlar da olabilir. Bizim burada değineceğimiz husus; ateşli silahlar için en önemli taşıma aksesuarı olan silah çantalarıdır.

Yukarıda tanımını yaptığım Silah tanımı içeriği nasıl çok geniş bir malzemeyi içeriyorsa, silah çantaları da aynı şeklide içeriği çok geniştir. Yani her silahın kendi çeşitlerine, özelliklerine ve kullanma amaçlarına göre silah çantaları mevcuttur. Bunlardan bir tanesi de Tabanca için Tabanca çantalarıdır. Tabanca çantaları da kendi içlerinde kullanım amaçlarına göre farklı çeşitleri vardır. Örneğin; Taktik silah çantası (bel-omuz çantası olarak kullanılabilir), Bel silah çantası, avcıların yanında özellikle askeri personellerin operasyonel faaliyetlerde kullanmayı tercih ettikleri su geçirmez silah çantaları, outdoor çantalar olmak üzere birçok silah çanta modelleri mevcuttur.

Silah çantaları, herhangi bir silah sahibi olan herkesin vazgeçemeyeceği aksesuarlardan birisidir. Paranızı veya kartlarınızı üzerinizde taşırken zarar görmesini nasıl istemiyorsak, aynı şekilde sahip olduğunuz bir veya birkaç silahınızı hem muhafaza etmek hem de taşıma esnasında herhangi bir şekilde zarar görmesini istemeyiz.

Bu sebeple firmalar dikkatli inceleme yaparak, kullanıcının amacına uygun silah çanta modelleri üretmektedir.

Silah çantası olmadan silahımıza taşıma esnasında ne tür zararlar verebiliriz? Bu soruya cevap verebilmek için;

1. Silah Çantalarının Kullanım Kolaylığı ve Avantajlarını inceleyelim;

- Her şeyden önce silah taşıma ruhsatı olan birisi, silahını silah çantalarından herhangi birisi olmadan belinde bir tabanca taşımaya kalkarsa, vücut terledikçe silahın vücuda yapışık olan bölümü terden dolayı olumsuz etkilenecektir. Şunu bilmeliyiz, vücut ter ürettikçe bu terde tuz oranı yüksek seviyede olduğu için silahımızın metal olması ve terli bir vücut ile teması orijinal boyasının zaman içerisinde bozulmasına sebep olabilecektir.
- Yine silah çantalarından uygun olan birisi olmadan tabancasını kendi üzerinde (bel kemerinden destek alarak bele takılı veya ceket iç ceplerine koyarak taşıması gibi) taşıması esnasında silahını her an düşürebilir, düşme esnasında eğer silahın emniyeti de açık ise düşmeden dolayı oluşabilecek silahın mekanizmasına darbe etkisi ile silah kendiliğinden ateşlenebilir, sonrasında kendisine veya bir başkasına zarar verebilir veya farkında olmazsa silahını düşürme sonucu kaybedebilir. Bu da yasal olarak çok büyük sıkıntılar doğurabilir.
- Silah çantaları olmadan üzerinde silah taşıyanlar, kötü niyetli kişiler tarafından üzerindeki silahın daha kolayca gasp edilmesiyle karşılaşabilirler.
- Silah çantaları olmadan herhangi bir şekilde taşınan silahlar, dış etkenlerden olumsuz etkilenebilir (İstemeden de olsa silahı elden düşürmek, sert bir yere çarpmak v.s.). Bu durumlarda silahlarımızı, silah çantaları içerisinde taşıyarak olumsuz etkenler koruyabiliriz Çok özel durumlarda örneğin; güvenlik kolluk kuvvetlerinde operasyonel bir görevdeyseniz silahınızı her an kullanma ihtimaline karşı, silah çantalarında muhafaza edemeyiz.
Tabanca Çantaları; tabanca sahibi kullanıcılarına belinde, kemerinde, bacağında veya koltuk altında taşımada çok kolaylık sağlayan, kısa ve hafif silah çantalarıdır.
 

 

SİLAH ÇANTA FİYATLARI

A. SİLAH ÇANTASI ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

- Leke tutmayan, kolay temizlenebilen kumaştan (impertex kumaş gibi) üretilmeli, yağmurdan etkilenmemeli,
- İç bölümde silahı sabitlemek için lastikli tutucu bulunmalı ve içerisi yumuşak dokulu
kumaştan olmalı,

- Silah çantası fiyatlarındaki oranlar ve ürünün bu oranlara göre kaliteli olması,

- Tabanca çantasını kolayca takıp/çıkarılabilir özellikte olmalı,
- Acil durumlarda silahımıza rahatça el atabileceğimiz şekilde yapılmış açma aparatı olan ve silahınızı hızlı ve pratik olarak çekebilme imkanı olmalı ,
- Yedek 2 adet şarjör takma yerleri olmalı,
- Tabanca çantasının kemere sabitleme aparatı olmalı,
- İhtiyaca göre gizli görevlerde veya gündelik olarak kullanılabilen Tabanca çantaları olmalı,
- Kalabalık ortamlarda göze çarpmayan özellikte sağlam ve hafif olmalı,
- Silah çantasını hangi silah için almayı düşünüyorsak, o silahın özelliklerine uygun bir silah çantası olmalı (örneğin: 7,65 mm bir tabancanız varken 9 mm tabanca çantası almanız yanlış olur)

- En önemlisi de silah çanta fiyatlarının ürün kalitesi ile yakın ilişkide olmasıdır. Unutmayın ki; piyasa fiyatının altındaki ürünler kalitesizdir ve kanserojen içeriğe sahip olabilir, aynı zamanda çok pahalı ürünler de genelde marka parası ödetir. Ortalama fiyat ve biraz üstü makul olanıdır.
 


Askeri ve Polis Malzemeleri Online Satış Mağazası Zirve Silah © 2023 - Tüm Hakları Saklıdır.


Güvenli Ödeme


Bu Site AnkaraNetwork
Bilişim Hizmetleri Tarafından Yapılmıştır.

Ankara Evden Eve Nakliyat